SAYIN ÜYELERİMİZ,

Tesisimizin su alma prizlerinden çeşitli nedenlerle boşa akan sular, hem eş su dağılımını olumsuz yönde etkilemekte hem de hepimize elektrik enerjisi masrafı olarak geri dönmektedir.

NEDENLER:

- Kontrolsüz başı boş sulamalar,
- Sulamasını bitiren kullanıcıların ilgili vanasını kapatmadan tarım alanından ayrılması,
- Mevcut vanalara dikkatsiz, yeterince önlem alınmadan yapılan bağlantı şekilleri ve hasarlı naylon hortumlardan tahliye olan sular.
- Sabit bağlantı ile kurulan damla sulama sistemleri sahipleri üyelerimizin sulama aralığı unsurlarına dikkat etmeden sezon boyunca yapmış olduğu sulamalar

Üyelerimiz için su kaynaklarının daha etkin ve tasarruflu bir şekilde kullanılması sağlamak amacıyla; Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Bursa Tarım İl Müdürlüğü katkılarıyla kooperatifimiz tarafından birçok kez eğitim toplantısı düzenlenmiştir. Konu ile ilgili her yıl muntazam olarak eğitim toplantıları düzenlenerek üyelerimize tarımda kullanılan suyun önemi ve sulama yöntemleri ile ilgili bilgilendirme çalışmalarına devam edilecektir.
Tarafımızca düzenlenecek eğitim toplantılarına üyelerimizce gerekli ilginin gösterilip yeterli katılımın sağlanmasını umuyoruz. Saygılarımızla,