Eğitim Toplantıları

Giderek azalan su kaynaklarının daha tasarruflu bir şekilde tarımda kullanılması bakımından kooperatif olarak sorumluluk alanımız içerisinde üyelerimize 2006 yılından bu yana damla sulamada indirimler uygulanmaktadır. Bu uygulama ile tesisimiz içerisinde damla sulama yöntemi ile sulanan arazi oranı %50 gibi bir değere ulaşmıştır.
Önceden beri kullanılan sulama yöntemleri ile damla sulama yöntemi için üyelerimizi bilinçlendirmek amacıyla bu güne kadar birçok kez eğitim toplantısı düzenlemiş bulunmaktayız. Gerçekleştirmiş olduğumuz tüm eğitim toplantılarında Bursa Tarım İl Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Görevlilerince üyelerimize bilgi akışı sağlanmaktadır.


Yukarıdaki resimler 2010 yılı Bursa Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirmiş olduğumuz eğitim toplantısına aittir. Sunum Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Senih YAZGAN tarafından yapılmış olup amacı bakımından oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıya katılan tüm üyelerimize katılım belgesi verilmiştir.
Kooperatifimizce üyelerimizi bilgilendirme çalışmalarına her yıl muntazam olarak devam edilecektir.